Kunstenaar

Milan van der Stouw

www.instagram.com/milandaland

Milan van der Stouw (2001, Eindhoven, NL) studeerde aan de opleiding BEAR (Bachelor of Fine Art) aan ArtEZ Hogeschool voor de Kunsten in Arnhem (2024) en woont en werkt in Arnhem. Hij richt zijn aandacht hoofdzakelijk op tekenen en beeldhouwen. Naast zijn persoonlijke kunstenaarspraktijk is Van der Stouw lid van The Barattolo Projects, een kunstcollectief dat zich inzet voor het delen van artistieke kennis en het stimuleren van duurzaam en gemeenschappelijk leven.

In het werk van Milan van der Stouw staat het oproepen van verwondering centraal, evenals het onderzoeken van hoe dit gevoel onze waardering voor het leven en de wereld om ons heen beïnvloedt. Materialiteit en techniek spelen hierbij een belangrijke rol en dragen vaak bij aan de betekenis van zijn werken. Van der Stouw werkt met een uiteenlopende verzameling van gevonden voorwerpen en restmaterialen die hij tegen- komt op straat en op vergeten plekken in de openbare ruim- te. In zijn studio geeft hij deze objecten een nieuw leven, waarbij hij onderzoekt hoe objecten kunnen communiceren buiten hun oorspronkelijke functie en hoe ze nieuwe relaties kunnen aangaan met hun omgeving. Dit leidt tot onverwachte combinaties en nieuwe verschijningsvormen. Centraal hierbinnen staat het ‘luisteren’ naar de materialen en samenwerken met hun unieke eigenschappen. Het proces is speels en experimenteel: De materialen zijn leidend en daarbij onderzoekt hij hun mogelijkheden, zonder ze in een vastomlijnd concept te dwingen.

Zijn sculpturen, installaties en tekeningen zoeken de grens op tussen herkenbaar en vervreemdend. Alledaagse voorwerpen worden op deze manier getransformeerd tot nieuwe vormen — een stuk plastic kan een organische sculptuur worden, een oude tak veranderen in een elegant object. Van der Stouw stelt hiermee onze drang tot categoriseren en definiëren ter discussie en nodigt ons uit om het onverwachte te omarmen en betekenis te vinden voorbij vaste definities.


A Most Particular Fish, broken umbrella and aluminium strips
300/40/40 cm, 2024, photo by Django van Ardenne

 

 

Activiteiten van Milan van der Stouw binnen Omstand